Logo
Edycja XXV 2020/Etap I

małe jest piękne

← Edycja XXV 2020/Etap I
Zagłosuj na ten obiekt

Dane obiektu

Dane obiektu
Nazwa obiektu Budowa Bosmanatu w Rewie
Kategoria obiektu małe jest piękne
Kraj Polska
Edycja Edycja XXV 2020
Adres Koralowa 5
81-198 Rewa
pomorskie
PL
Opis
Bosmanat w Rewie przy ulicy Koralowej 5 powstał dzięki staraniom samorządu Gminy Kosakowo oraz środowiska żeglarskiego, ze wsparciem funduszy zewnętrznych. Stanowi I etap projektu pod nazwą: „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej w miejscowości Rewa, Gmina Kosakowo – przedłużenie pomostu i budowa bosmanatu” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Budynek bosmanatu stanowi m.in. nowe zaplecze sanitarne i organizacyjne dla Stowarzyszenia Żeglarskiego, jak również dla innych żeglarzy i mieszkańców wsi. Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek zapewnia komfortowe warunki dla żeglarzy – do szkoleń, odpoczynku po regatach czy integracji środowiska związanego
z morzem.
Bosmanat w Rewie to budynek niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej łącznie 171,98m², posiada dwie kondygnacje nadziemne – parter i poddasze użytkowe. Główne wejście znajduje się po północnej stronie budynku. Wiatrołap połączony jest ze strefą komunikacyjną i klatką schodową prowadzącą na poddasze. W strefie komunikacyjnej przewidziano poczekalnię.
Z komunikacji zapewniony jest dostęp do pomieszczenia biurowego, gospodarczego oraz szatni. Pomieszczenia higieniczno-sanitarne: toaleta dla niepełnosprawnych, toaleta damska (przedsionek, WC, prysznice), toaleta męska (przedsionek, WC, prysznice) dostępne są bezpośrednio z szatni. W pomieszczeniu gospodarczym znajduje się centrala wentylacyjna, piec gazowy kondensacyjny, zlew gospodarczy. Przy pomieszczeniu biurowym znajduje się aneks socjalny wyposażony w zabudowę meblową ze zlewozmywakiem. W pomieszczeniu szatni zainstalowano pralkę oraz suszarkę do ubrań. Drugie wejście do obiektu znajduje się po stronie wschodniej budynku. Na poddaszu użytkowym zaprojektowano salę integracji żeglarskiej wyposażoną w zabudowę meblową ze zlewozmywakiem oraz z wyjściem na taras. Wybudowany bosmanat posiada instalacje wewnętrzne i zewnętrzne takie jak wodociągową, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, grzewczą, gazową, wentylacji mechanicznej, elektryczną i teletechniczną.
Dodatkowo w ramach inwestycji istniejący dotychczasowy budynek przebudowano
i zmieniono jego użytkowanie na magazyn o powierzchni 30 m² i wiatę śmietnikową o pow. 13,43m². Teren zewnętrzy utwardzono (płytami betonowymi – podjazd, chodniki i dojścia, kostką betonową i płytami betonowymi ażurowymi – miejsca postojowe) i ogrodzono od strony boiska i przepompowni (ogrodzenie wyposażono w furtkę oraz bramę wjazdową). Na terenie zewnętrznym ustawiono trzy maszty flagowe, wiatę rowerową z 7 stojakami na rowery, 3 ławki, 2 kosze na śmieci, 2 donice i tablicę informacyjną unijną typu „żagiel”.

Zdjęcia

Stan obecny
W trakcie modernizacji
Przed modernizacją

Lokalizacja